speaker-info

Stefan Życzkowski

Prezes Zarządu, ASTOR

Absolwent Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej. Jego specjalność to komputerowe sterowanie i projektowanie obrabiarek i robotów. Odbywał praktykę w dziale części zamiennych szwajcarskiego producenta silników Sulzer w Szwajcarii.
Pracując podczas studiów w firmie komputerowej, poznał praktycznie zagadnienia związane z budową i oprogramowaniem komputerów PC. Od 1981 roku zajmował się programowaniem oraz tworzeniem interfejsów i gier komputerowych (niektóre z nich udało się z sukcesem sprzedać na rynku).

Firma ASTOR powstała w 1987 roku. Od 1992 roku Stefan Życzkowski pełni funkcję prezesa jej zarządu. W kolejnych latach, bazując na polskim kapitale, zbudował zespół zaangażowanych pracowników, dzięki którym firma odniosła znaczące sukcesy w branży systemów sterowania, oprogramowania i robotyki dla przedsiębiorstw przemysłowych i produkcyjnych oraz dla podmiotów zarządzających infrastrukturą.

Prywatnie miłośnik dyscyplin sportowych takich jak piłka nożna, koszykówka, hokej – jest zarówno zawodnikiem-amatorem, jak i kibicem. Pasjonuje się także motoryzacją i narciarstwem.

Prelekcje