speaker-info

Muthukumar Viswanathan

Dyrektor ds. Automatyki Przemysłowej i Sterowania Procesami

Muthukumar (Muthu) Viswanathan ma ponad dwadzieścia dwa lata doświadczenia w wielokulturowych środwiskach w Europie i Azji w doradztwie strategicznym i produkcji, a także innych dyscyplinach, jak badania rynku i zarządzanie, doświadczenie na rynkach wschodzących w Indiach, Afryce, Turcji, Rosji i Europy Wschodniej oraz współpracy z kluczowymi klientami Fortune 50.  Pan Viswanathan zarządzał takimi projektami jak opracowywanie strategii rynkowych i planów wdrożeniowych dla wzrostu oraz optymalizacji kosztów i restrukturyzacji przedsiębiorstw.

Jego wiedza branżowa obejmuje szeroki zakres sektorów przemysłowych, w tym:
-Przemysłowy IoT
-Automatyka przemysłowa
-Kontrola procesu
-Czujniki i oprzyrządowanie
-Testy i pomiary

Pan Viswanathan jest sprawdzonym liderem w tworzeniu i zarządzaniu zespołami globalnymi i wirtualnymi w celu wdrożenia planowania strategicznego i zarządzania finansami.

Kariera Viswanaana obejmuje wiedzę z zakresu marketingu i zarządzania w kilku wiodących firmach, w tym jako dyrektor zarządzający w Indiach w firmie TT Electronics Plc, a także jako Menedżer ds. Sprzedaży i Marketingu w firmie Nagman Instruments and Electronics (wiodąca spółka w oprzyrządowaniu).

Pan Viswanathan jest magistrem z dziedziny zarządzania biznesem na Uniwersytecie Chicago Booth School of Business. Pan Viswanathan pojawiał się w różnych mediach, w tym:
North American and European Calibration Services market
Perspektywa przemysłowa dla Europy w Bloomberg TV
-Future of Manufacturing – na różnych forach

 

Prelekcje