speaker-info

Jarosław Kurosz

Dyrektor produkcji, Volkswagen Poznań

Jestem absolwentem Politechniki Poznańskiej, w roku 2002 podjąłem pracę w firmie Volkswagen Poznań w dziale Zapewnienia Jakości. W latach 2004-2006 pełniłem funkcję kierownika w Centrum Auditu i Kontroli Pojazdów. W roku 2006 przejąłem kierownictwo nad koordynacją projektu Caddy i Transportera i w ramach tego projektu wprowadziłem do seryjnej produkcji nowy model Caddy Maxi.

Od połowy 2008 roku przejąłem obowiązki kierownika produkcji w Odlewni aluminium a od 2011 dyrektora Odlewni Volkswagen Poznań. Moim głównym zadaniem było pozyskiwanie nowych produktów i technologii. Dużo uwagi poświęciłem rozwojowi kompetencji fachowych pracowników. W tym czasie miałem możliwość zarządzania jednym z obszarów odlewni ciśnieniowej oraz odbyłem półroczną praktykę w odlewni w Kassel w Niemczech.

W roku 2014 wróciłem do zakładu budowy samochodów w Antoninku  pełniąc funkcję  dyrektora produkcji samochodów Caddy oraz Transporter. W roku 2015 byłem odpowiedzialny za uruchomienie produkcji nowego modelu Caddy4 oraz Transportera T6.

Od roku 2016 zajmuję się koordynacją projektów związanych z Przemysłem 4.0 w Volkswagen Poznań.

Prelekcje