FCA Poland S.A.
  • Fiat Chrysler Automobiles (FCA) to nie tylko największy producent samochodów w Polsce, lecz także jeden z najważniejszych w kraju inwestorów zagranicznych w branży przemysłowej. Grupa, w skład której wchodzi siedemnaście polskich spółek, zatrudnia 9,4 tys. osób. Chciałabym także podkreślić, że w 2016 roku aż 71% produkcji polskich spółek FCA o wartości około 15,7 mld złotych znalazło swoich odbiorców poza granicami kraju.

    Zakład FCA Poland w Tychach produkuje obecnie trzy ważne modele w gamie Grupy: Fiata 500, Lancię Ypsilon i Abartha 500. W 2016 roku z fabryki wyjechało około 274 tys. samochodów. Poprzez rozwiniętą sieć dealerów FCA Poland sprzedaje w Polsce także produkty takich marek, jak Alfa Romeo, Fiat, Jeep, Lancia, Abarth i Fiat Professional. W 2016 roku spółka sprzedała 
24,7 tys. samochodów. Dzięki wprowadzeniu na rynek modelu Tipo marka Fiat odnotowała w Polsce wzrost sprzedaży o 24%; Fiat Professional utwierdził swą pozycję lidera rynku lekkich pojazdów dostawczych, a marka Jeep już szósty rok z rzędu utrzymała wzrostową tendencję sprzedaży.