speaker-info

Bartłomiej Michałowski

Ekspert w nowych technologiach, Instytut Sobieskiego

Bartłomiej Michałowski związany jest z rynkiem teleinformatycznym od przeszło 20 lat. Zajmuje się rozwiązaniami dla administracji rządowej, samorządowej, służb mundurowych, edukacji i opieki zdrowotnej. Karierą zawodową związany był z firmą Orange, CISCO, Hewlett-Packard, Statoil i Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie. W 1995, pracując w Statoil, uruchamiał jedną z pierwszych w Polsce sieci kas fiskalnych. W 2003 uruchomił pierwszą w Polsce publiczną sieć Wi-Fi, która miała stać się siecią ogólnopolską w ramach offsetu za zakup samolotów F-16. Jest pomysłodawcą uruchomienia w Warszawie i Wrocławiu projektów „Jeden Numer” do wielkokanałowej komunikacji na linii mieszkaniec-urząd („19115” w Warszawie i „Szczęśliwa Siódemka” we Wrocławiu). 2014 roku prowadził start-up’owy projekt uruchomienia w Polsce produkcji robotów do zdalnej obecności (ang. remote presence devices). Wielokrotnie wypowiadał się na tematy związane z polityką rządu dotyczące cyfryzacji i wykorzystania technologii informatycznych. Zbiór publikacji jest dostępny na: http://www.sobieski.org.pl/eksperci/bartlomiej-michalowski/ .

Bartłomiej Michałowski jest absolwentem Politechniki Warszawskiej, wydziału Mechaniki Precyzyjnej (obecnie Mechatroniki), gdzie uzyskał dyplom w 1993. W 1995 ukończył studia podyplomowe z zarządzania, finansów i marketingu w ramach programu „Copernic” we Francji (MBA). W 2000 roku uzyskał dyplom z marketingu przemysłowego na INSEAD we Francji. W 2013 ukończył program „Innovation for Economic Development” na Harvard Kennedy School of Government w Stanach Zjednoczonych.

Poza działalnością zawodową, Bartłomiej Michałowski jest współzałożycielem i prezesem Stowarzyszenia Normalne Państwo, autorem dwóch książek („Czy w Polsce może być normalnie?” wyd. MTBiznes w 2003 oraz „Listu z przyszłości” wyd. Czuły Barbarzyńca w 2012), opracowań na temat jednomandatowej ordynacji wyborczej oraz ekspertem ds. nowych technologii w Instytucie Sobieskiego. Od 2016 aktywnie zajmuje się promocją turystyki camperowej w Polsce i promocją Polski wśród miłośników camperów w Europie Zachodniej. Jest żonaty i ma troje dzieci.

Prelekcje